kiadványok
Showing all 6 results
-
Csiszár Ágnes, Korda Márton (szerk.): Özönnövények visszaszorításának gyakorlati tapasztalatai (ROSALIA kézikönyvek 3.)
Tovább olvasomCsiszár Ágnes, Korda Márton (szerk.): Özönnövények visszaszorításának gyakorlati tapasztalatai (ROSALIA kézikönyvek 3.)
Ahogy szerte a világon, a Kárpát-medencében is aktuális és egyre jelentősebb probléma az inváziós növényfajok térhódítása. A kézikönyv naprakész hazai információkat és terepi tapasztalatokat közöl a témában. Különféle özönnövény-fajok visszaszorításának számos sikeres példáját mutatja be az ország különböző tájairól. A helyes kezelési gyakorlatok ismerete nemcsak a hivatásos és civil természetvédők, hanem a gazdálkodók számára is hasznos.
-
Gernot Minke: Zöldtetők
Tovább olvasomGernot Minke: Zöldtetők
A megfelelően kialakított és széles körben alkalmazott zöldtetők jelentős mértékben képesek kompenzálni a nagyobb városok sűrű beépítéséből fakadó negatív hatásokat, de akár vidéki otthonainkat is ökologikusabbá és komfortosabbá tehetjük velük. A kötetből megismerhetjük a növényborítás számos előnyét. A főbb tervezési elvek, az alkalmazható növénycsoportok és az alapvető műszaki megoldások ismertetése pedig segítséget nyújt a zöldtetős rendszerek helyes tervezéséhez és sikeres kivitelezéséhez.
-
Haraszthy László: Értékőrző gazdálkodás Natura 2000 területeken
Tovább olvasomHaraszthy László: Értékőrző gazdálkodás Natura 2000 területeken
Az EU-csatlakozáskor kijelölt Natura 2000 területek jelentős részét a nemzeti park igazgatóságok, illetve az állami erdészeti részvénytársaságok kezelik. Kisebb részük azonban magánszemélyek tulajdonában van, így rajtuk múlik, hogy a természeti értékek fennmaradnak-e ezeken a területeken. A Pro Vértes kiadványából megismerhetjük a jellemző művelési ágak többségének lehetséges problémáit, a megoldandó feladatokat, továbbá gyakorlati tanácsokat is olvashatunk a témában.
-
Kiss Gábor (szerk.): Tanösvények tervezése. Módszertani útmutató
Tovább olvasomKiss Gábor (szerk.): Tanösvények tervezése. Módszertani útmutató
A tanösvények segítségével jobban megismerhetjük környezetünk természeti és néprajzi értékeit. Közösségi összefogással és az illetékes nemzeti park engedélyével pedig nemcsak szemlélői, hanem tervezői is lehetünk egy-egy tanösvénynek. Ehhez nyújt segítséget ez a módszertani kézikönyv.
-
Lukács Attila, Sándor Szilvia, Szilvácsku Zsolt: Útmutató helyi jelentőségű természeti értékek védelméhez
Tovább olvasomLukács Attila, Sándor Szilvia, Szilvácsku Zsolt: Útmutató helyi jelentőségű természeti értékek védelméhez
Esettanulmányok gyűjteménye. A jogi szabályozás ugyan a megjelenés óta részben megváltozott, de a hasonló kezdeményezést fontolgatóknak sok hasznos tippet és tanácsot adhatnak az illetékesek tapasztalatai.
-
Andrési Pál: Cselekvő természetvédelem
Tovább olvasomAndrési Pál: Cselekvő természetvédelem
Hazai esettanulmányok válogatott gyűjteménye veszélyeztett növény- és állatfajok védelméről (ízeltlábúaktól az emlősökig). Olyan aktív természetvédelmi cselekvéseket ismerhetsz meg, amelyek közvetlen beavatkozással nem csupán a faj, hanem az élőhely megóvását is célozzák – mindez elengedhetetlen a hosszú távon is sikeres védelmi programokhoz.
Showing all 6 results