Tőgyi Balázs: Komposztkazán 2.0 újratöltve
Hogyan lehet növényi hulladékokkal és szennyvízzel, égetés nélkül fűteni? Komposztkazánnal, amelynek építését és működését mutatja be az Egerszalókon 2013 telén megépült, működő komposztkazánról szóló kisfilm.
Link: https://youtu.be/jV5J8p4TRu4
Kapcsolódó termékek
-
Tartsunk rendszeresen energiamentes órákat!
Cselekvési Tipp100 FtOriginal price was: 100 Ft.99 FtCurrent price is: 99 Ft. Kosárba teszemTartsunk rendszeresen energiamentes órákat!
Bármilyen forrásból nyerjük is az energiát tevékenységeinkhez, annak termelése és felhasználása szükségszerűen környezetterhelést okoz: az üvegházgázok kibocsátásától kezdve a radioaktív hulladékokon át a megújuló energiaforrások nagy területigényéig számos példa említhető itt. Emiatt a leginkább környezetkímélő energia az, amelyet nem állítunk elő, és így természetesen föl sem használhatunk. Itt kerül a képbe az energiatakarékosság. Olvass tovább…
Kategóriák: Cselekvési tippek, Energiánk, Kezdő100 FtOriginal price was: 100 Ft.99 FtCurrent price is: 99 Ft. -
Sáfián Fanni: A fenntartható energiagazdálkodás lehetőségei Magyarországon
Tovább olvasomSáfián Fanni: A fenntartható energiagazdálkodás lehetőségei Magyarországon
E doktori disszertáció első nagy része komplex bevezetést ad a témába: a hazai energetika helyzetét és kihívásait, a rendelkezésre álló hazai energiahordozókat, a megújulók fenntartható felhasználásának feltételeit, és általában a fenntarthatóság fogalmát és energetikában betöltött szerepét ismerteti – kitérve az energia és a boldogság kapcsolatára is. A második fejezet összesen tíz, saját szimulációkon alapuló, 2030-ig és 2050-ig tartó energetikai jövőképet mutat be. Az eredmények szerint a lehetőségeink igen vonzóak: 2050-re az áramtermelés akár több mint 80%-ban lehetne megújuló alapú hazánkban is.
Kategóriák: Cikkek, tanulmányok, Energiánk -
Putte & Short: Hálózatok harca
Tovább olvasomPutte & Short: Hálózatok harca
Hogyan működnek a mai energiarendszerek? Miért tekintik problémának és miért nem tudják nagy mennyiségben befogadni az időjárásfüggő megújuló energiaforrásokat, és mit tudnak a rugalmas energiarendszerek, amitől ők mégis képesek erre? A Greenpeace közérthető kiadványa bevezet a rugalmatlan alaperőművek (pl. atomerőművek) és a hazánkban még kevéssé ismert rugalmas technológiák izgalmas világába.
Kategóriák: Cikkek, tanulmányok, Energiánk
Értékelések
Még nincsenek értékelések.