Válságból lehetőség – Lehetőségből válság
A kiadvány több szervezet közös, a Covid időszakában folytatott részvételi akciókutatásának tapasztalatait mutatja be. A témák között a zöld ügyek is szerepet kaptak.
Közélet Iskolája, 2021
Link: https://kozeletiskolaja.hu/wp-content/uploads/2021/12/akciokutatas_web-1.pdf
Kapcsolódó termékek
-
Bela Györgyi, Pataki György, Valené Kelemen Ágnes: Társadalmi részvétel a környezetpolitikai döntéshozatalban (döntéstámogató eszközök és értékelési eljárások alkalmazása)
Tovább olvasomBela Györgyi, Pataki György, Valené Kelemen Ágnes: Társadalmi részvétel a környezetpolitikai döntéshozatalban (döntéstámogató eszközök és értékelési eljárások alkalmazása)
A dolgozat arra hívja fel az olvasók figyelmét, hogy a környezetet érintő kérdésekben milyen problémái lehetnek a képviseleti demokráciának, illetve hogyan oldhatók föl ezek az úgynevezett deliberatív (mérlegelő), közvetlen demokratikus elveken alapuló intézmények fölállításával. A tanulmány célja, hogy áttekintést adjon a környezetpolitikában alkalmazható döntéstámogató modellekről és értékelési eljárásokról abból a szempontból, hogy azok mennyiben képesek biztosítani a társadalmi akarat érvényesülését.
Kategóriák: Könyvek, kiadványok, Közügyeink -
TASZ Kisokos: Helyi önkormányzati aktivizmusról
Tovább olvasomTASZ Kisokos: Helyi önkormányzati aktivizmusról
A Társaság A Szabadságjogokért (TASZ) jogvédő szervezet több kisokost is készített az állampolgári jogok gyakorlásához. Ebben a kisokosban arról tájékozódhatunk, hogy miként kell a helyi közügyeket érintő politikai döntéshozatalban részt venni. A gyűjteményből többek között megtudhatjuk, mik is azok a helyi közügyek, milyen jogaink vannak a részvételre önkormányzati szinten, és milyen jogi eszközökkel élhetünk, ha döntéshozókat szeretnénk számonkérni.
Kategóriák: Honlapok, Könyvek, kiadványok, Közügyeink -
Lányi András: Ökológiai rendszerváltozás In: Elképzelt közösségeim, 177-182.o.
Tovább olvasomLányi András: Ökológiai rendszerváltozás In: Elképzelt közösségeim, 177-182.o.
Az ökológiai gondolkodás egyik legkiválóbb hazai képviselője ebben az írásában a közösségek újraalkotása mellett érvel. Meglátása szerint a közösségek léte elemi feltétele annak, hogy bele tudjunk szólni a minket érintő döntésekbe, vagyis a szó klasszikus értelmében politizáljunk. Ami pedig a szerző szerint erkölcsi kötelességünké vált az ökológiai válság korában – sorsunkat a saját kezünkbe kell vennünk.
[Az írás a kötet A felelősség kora című dolgozatának befejező, önállóan is megálló része.]
Kategóriák: Általános, Cikkek, tanulmányok, Cikkek, tanulmányok, Közügyeink
Értékelések
Még nincsenek értékelések.