Dr. Botos Barbara: Gondolatok a helyi pénzről ithacai szemmel
Egy alapos, olvasmányos összefoglaló az egyik legismertebb, a szívességbankokhoz hasonló helyi pénzről. A tanulmány külön érdeme, hogy a szerző ellátogatott az USA-ba, és személyes tapasztalatokat is szerzett erről a fizetőeszközről.
Link: http://kornyezetvaltozas.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1077365
Ezeket is láttad már?
-
Takács-Sánta András és mtsai: Pénzforradalom az iskolapadból – helyi pénz Prienben és környékén In: Építőkockák egy új világhoz – Ökológia, közösség, boldogulás – helyben!, 67-73.oldal
TovábbTakács-Sánta András és mtsai: Pénzforradalom az iskolapadból – helyi pénz Prienben és környékén In: Építőkockák egy új világhoz – Ökológia, közösség, boldogulás – helyben!, 67-73.oldal
A helyi pénz helyben teremt munkát. Csak egy kisebb régióban van bármiféle értéke, ott viszont rendszerint kedvezményt kap, aki azzal fizet. Egy német kisváros Waldorf-középiskolájában találták ki a világ egyik legsikeresebb helyi pénzét, a chiemgauert.
Kategóriák: Könyvek, kiadványok, Pénzünk -
Helyi pénzek helyzete Magyarországon és lehetséges szerepük a szociális gazdaságban
TovábbHelyi pénzek helyzete Magyarországon és lehetséges szerepük a szociális gazdaságban
Az OFA Nonprofit Kft. átfogó tanulmánya a helyi pénzekről. Megtudhatjuk belőle, hogy mi a gond az állam által elismert, hivatalos pénzzel, illetve hogy mire jó a helyi pénz. A történelmi példák mellett ma is működő svájci, német és amerikai modelleket ismertet. Majd pedig személyes interjúk alapján mutatja be a 2015-ben létezett összes magyar helyi pénzt. Olvashatunk egy helyi gazdaságfejlesztési program részeként egy falusi önkormányzat által indított pénzről, az alsómocsoládi rigacról is. További erénye a tanulmánynak, hogy a 2013-ban bevezetett magyar jogi szabályozást is részletesen értelmezi.
Kategóriák: Cikkek, tanulmányok, Pénzünk -
Alakítsunk szívességbankot!
Cselekvési Tipp100 FtOriginal price was: 100 Ft.99 FtCurrent price is: 99 Ft. Kosárba rakomAlakítsunk szívességbankot!
A szívességbank (más néven szívességkör vagy cserekör) lényege az, hogy egy helyi közösség tagjai szívességeket cserélnek egymás között, azaz munkát végeznek, szolgáltatnak, adnak és kapnak, és mindezt egy értékmérő segítségével számolják el. A rendszer azon az elgondoláson alapszik, hogy mindenki rendelkezik olyan tudással, képességekkel, amelyek segítséget jelenthetnek mások számára. Olvass tovább…
Kategóriák: Cselekvési tippek, Középhaladó, Pénzünk100 FtOriginal price was: 100 Ft.99 FtCurrent price is: 99 Ft.
Vélemények
Még nincsenek értékelések.