Ökológiai Intézet – Az esővíz hasznosítása
Gyulai Iván rövid ismertetője egy átlagos háztartás vízfelhasználásáról és arról, hogy az összegyűjtött csapadékvíz, mint alternatív vízforrás nemcsak öntözési célra használható.
Ökológiai Intézet a Fenntartható Fejlődésért
Link: https://www.youtube.com/watch?v=w18Ehbmvv6U
Ezeket is láttad már?
-
Gyöngy a sárban
TovábbGyöngy a sárban
A Sárköz és az ott élő emberek múltja jelenik meg ebben a rendkívül szépen fényképezett filmben. Andrásfalvy Bertalan narrációjával, saját néprajzi kutatásai nyomán ismerhetjük meg az ártéri gazdálkodást, a Duna szabályozása előtti megélhetési módokat, a helyi emberek hagyományos kultúráját, valamint a napjainkig végbement társadalmi és ökológiai változásokat.
Kategóriák: Vizeink, Filmek, videók Címkék: ártér, ártéri gazdálkodás, árvíz, árvízvédelem, belvíz, birtok, fok, fokgazdálkodás, folyó, folyószabályozás, gát, gyékény, gyümölcsészet, halászat, legeltetés, nád, övzátony, pákászat, tájgazdálkodás, tulajdon, vizes élőhely, vízgazdálkodás -
Sipos Ferenc: Természetvédelmi problémák a Homokhátságon
TovábbSipos Ferenc: Természetvédelmi problémák a Homokhátságon
A Duna-Tisza-közi Homokhátság ökológiai problémái közül elsősorban az egyre aggasztóbb vízhiánnyal és az emiatt fenyegető elsivatagosodással foglalkozik ez a tanulmány. Az írás nagyszerűen szemlélteti az ökológiai krízisek gyakran bonyolult természetét és hatékony kezelésük nehézségeit is.
Kategóriák: Vizeink, Cikkek, tanulmányok Címkék: aszály, belévízcsatorna, belvíz, belvíz elleni védekezés, csapadék, éghajlat, éghajlatváltozás, eső, esővíz, Homokhátság, klíma, klímaválatozás, kubikgödör, kút, lecsapolás, ökológia, öntözés, sivatag, szárazság, talajvíz, természetvédelem, vizes élőhely, vízgazdálkodás, vízhiány -
A mindent a szennyvízcsatornába rendszer vége
TovábbA mindent a szennyvízcsatornába rendszer vége
Országh József elképzelését ismerheted meg egy olyan települési vízgazdálkodási rendszerről, amely a ma jellemzőnél takarékosabb és fenntarthatóbb is egyben.
Kategóriák: Vizeink, Filmek, videók Címkék: alomszék, barnavíz, csapadékvíz, csapadékvíz gyűjtés, egyedi/autonóm szennyvízkezelés/tisztítás, elválasztó rendszer, esővíz, esővízgyűjtés, faültetvényes szennyíztisztítás, feketevíz, fenntartható szennyvízkezelés, gyökérmezős szennyvíztisztítás, komposzt toalett tápanyag visszaforgatás, nád-gyökérzónás szennyvíztisztítás, száraz toalett, szennyvíziszap, szennyvíztisztítás, szürkevíz, talajzónás szennyvízkezelés, természetközeli szennyvízkezelés, víz önrendelkezés, vízönellátás
Vélemények
Még nincsenek értékelések.