A Zöld Könyvtár Díj 2019. évi díjazottja
Kiskunfélegyházán a Petőfi Sándor Városi Könyvtár elnyerte a nemzetközi Zöld Könyvtár Díjat. Az ő megoldásaikról, jógyakorlataikról szól ez a beszámoló.
Könyvtárvilág (2019/3)
Link: https://mke.info.hu/konyvtarvilag/2019/06/zold-konyvtar-dij/5847/
Ezeket is láttad már?
-
Daniel Quinn: Az iskoláztatás rejtett programja
TovábbDaniel Quinn: Az iskoláztatás rejtett programja
Az ökológiai témákban egykor sokat publikált amerikai író írásában az iskolarendszerrel, illetve még inkább, a mögötte meghúzódó kultúránkkal kapcsolatos nézeteit osztja meg. Őszintén fogalmaz: “Ahelyett, hogy két-három évig olyasmikre tanítjuk a gyerekeket, amiket amúgy is elkerülhetetlenül megtanulnak, miért nem olyasmikre tanítjuk inkább őket, amiket amúgy nem feltétlenül fognak megtanulni, és amiket abban a korban éppenséggel még élveznének is?” Erre példákat is hoz. Véleménye szerint emellett az oktatási rendszernek jellegzetessége, hogy olyan emberré formál bennünket, akiknek nincsenek meg a fenntartható élethez szükséges valódi készségeik. Az iskolai oktatás alternatívájaként az otthontanulást és az egyéb iskolamentes nevelési programokat ajánlja.
Kategóriák: Cikkek, tanulmányok, Oktatásunk Címkék: alternatív iskolák, oktatás kritika, otthon tanulás -
Magosfa Környezeti Nevelési és Ökoturisztikai Alapítvány – Kismaros
TovábbMagosfa Környezeti Nevelési és Ökoturisztikai Alapítvány – Kismaros
A Magosfa Alapítvány munkatársai elsősorban általános iskolás, legfeljebb 15 fős gyermekcsoportoknak tartanak tartalmas, környezeti nevelési célú foglalkozásokat. A terepi és beltéri modulokról, szakkörökről, előadásokról a honlapon és a megadott elérhetőségeken tájékozódhatunk.
Kategóriák: Honlapok, Oktatásunk Címkék: környezeti nevelés, módszertan, szolgáltatás -
MAGOSFA Kicsik és nagyik programot bemutató film
TovábbMAGOSFA Kicsik és nagyik programot bemutató film
A Magosfa Alapítvány Kicsik és nagyik elnevezésű programja egy ötletes kezdeményezés. Lényege, hogy a nemzedékek közötti kapcsolatteremtést is segítve közösségi élményeket ad az idősek otthona lakóinak és az őket meglátogató diákoknak. Az alkalmanként néhány órára találkozó időseket és fiatalokat fenntarthatósággal vagy hagyományokkal kapcsolatos témafelvetésekkel, illetve közösen elvégzendő feladatokkal segíti az Alapítvány. A 4-6 fős asztaltársaságokban a fiatalok és idősek egymást kölcsönösen meghallgatják, és a megadott feladatokon közösen dolgoznak. Mindez jó példaként szolgál arra, hogy miként lehet a generációk közt elveszett tudást és szemléletmódot újból a közösségek javára fordítani.
Kategóriák: Filmek, videók, Oktatásunk Címkék: generációk, módszertan, tudásátadás
Vélemények
Még nincsenek értékelések.