Közlekedő Tömeg
Civil szervezet, amely a tömegközlekedés színvonalának javításáért küzd helyi és állami szinten egyaránt. A kritikán túl rendszeresen nyújtanak be alternatív javaslatokat, közérdekű adatigényléseket, vagy gyűjtik be a lakossági véleményeket egy adott témában.
Link: www.kozlekedotomeg.hu
Ezeket is láttad már?
-
Alakítsunk ki autómentes tereket!
Cselekvési Tipp100 Ft99 Ft Kosárba rakomAlakítsunk ki autómentes tereket!
Ökológiai lábnyomunk csökkentésének egyik hatékony módszere, ha kevesebbet használunk motorizált járműveket. Autómentes terek létrehozásával olyan környezetet teremthetünk utcánkban, településünkön, ami elősegíti, hogy a szomszédságunkban levő köztereken töltsünk időt – legyen az séta, játék, beszélgetés, ücsörgés vagy épp egy vacsora elfogyasztása. Ezáltal arra is kevésbé leszünk rákényszerülve, hogy autóba üljünk, és lakóhelyünktől távolabb keressünk kikapcsolódásra alkalmas helyeket. Az autómentes terek a helyi közösségeket is erősítik azáltal, hogy több személyes találkozás jöhet létre az egy helyen lakó emberek között. A kisebb levegő- és zajszennyezés, a balesetveszély csökkenése és a zöldfelület növekedése pedig egyértelműen felértékeli az így átalakított köztereket. Olvass tovább…
Kategóriák: Cselekvési tippek, Középhaladó, Közlekedésünk100 Ft99 Ft -
Magyar Kerékpárosklub
TovábbMagyar Kerékpárosklub
A kerékpározás alighanem legfontosabb hazai civil szervezetének honlapja, ahol tájékozódhatunk többek között a kerékpáros közlekedést érintő fejlesztésekről, a Klub széles körű tevékenységéről, kampányairól, valamint a kerékpározáshoz kapcsolódó hírekről, érdekességekről az egész világból.
Kategóriák: Honlapok, Közlekedésünk -
Ivan Illich: Energia és igazságosság In: Ökológiai kapcsolatok
TovábbIvan Illich: Energia és igazságosság In: Ökológiai kapcsolatok
A szerző a modernitáskritika jeles képviselője. Tanulmányában a nagy energiaigényű és nagy sebességű közlekedési módok mindennapi életünkre és társadalmainkra gyakorolt káros hatásait elemzi. Mélyen elgondolkodtató érveket sorakoztat fel amellett, hogy egy kritikus sebességhatárt átlépve semmilyen közlekedési mód nem fenntartható. Az általa azonosított károk többek között az elidegenedés a közvetlen élettértől és az embertársaktól, a szabadság mértékének paradox csökkenése, a társadalmi egyenlőtlenségek növekedése, egyre több idő feláldozása életünkből magára a közlekedésre és feltételeinek előteremtésére, valamint a közlekedési infrastruktúrák térfoglalása.
Kategóriák: Cikkek, tanulmányok, Közlekedésünk
Vélemények
Még nincsenek értékelések.