Madárbarát Kert Program
Ez a kiváló program segít abban, hogyan tedd egyszerű fogásokkal a madarak és sok más állat számára vonzóvá saját kertedet, illetve munkahelyed, iskolád udvarát. Mindezt teheted egyedül, vagy másokkal összefogva is.
Link: http://www.mme.hu/madarbarat_kert_program
Ezeket is láttad már?
-
Permafórum
TovábbPermafórum
A permakultúra iránt érdeklődők kisebb köre által használt barátságos hangulatú fórum. A permakultúrához kapcsolódó anyagok (magyar és idegen nyelvű könyvek, filmek, videók) legkomolyabb online gyűjtőhelye. Ezeken kívül a fenntartható életmódhoz kapcsolódó legkülönbözőbb témákban találhatunk itt gyakorlati tapasztalatokat
-
Takács-Sánta András és mtsai: Saját parasztot mindenkinek! – Évkerék ökotanya Balástyán In: Építőkockák egy új világhoz – Ökológia, közösség, boldogulás – helyben!, 19-26.oldal
TovábbTakács-Sánta András és mtsai: Saját parasztot mindenkinek! – Évkerék ökotanya Balástyán In: Építőkockák egy új világhoz – Ökológia, közösség, boldogulás – helyben!, 19-26.oldal
Működik egy családi biogazdaság Szeged mellett, amelynek stabil vevőköre van a városban: évente szerződik velük pár tucat család, akik így megbízható forrásból kapnak idényzöldséget. A termelőnek pedig biztosított a megélhetése.
Kategóriák: Élelmünk, Könyvek, kiadványok -
Haraszthy László: Értékőrző gazdálkodás Natura 2000 területeken
TovábbHaraszthy László: Értékőrző gazdálkodás Natura 2000 területeken
Az EU-csatlakozáskor kijelölt Natura 2000 területek jelentős részét a nemzeti park igazgatóságok, illetve az állami erdészeti részvénytársaságok kezelik. Kisebb részük azonban magánszemélyek tulajdonában van, így rajtuk múlik, hogy a természeti értékek fennmaradnak-e ezeken a területeken. A Pro Vértes kiadványából megismerhetjük a jellemző művelési ágak többségének lehetséges problémáit, a megoldandó feladatokat, továbbá gyakorlati tanácsokat is olvashatunk a témában.
Vélemények
Még nincsenek értékelések.