Legfrissebb linkek

Legfrissebb cselekvési tippek


Legfrissebb ajánlók

  • Küzdelmeink története

    Küzdelmeink története

    Tovább

    Küzdelmeink története

    Ez a weboldal a magyarországi tiltakozási események egyedülálló, az 1989 és 2010 közötti időszakot földolgozó adatbázisa. A CEU Demokrácia Intézet és a Közélet Iskolája hozta létre, és közösen fejlesztik is. Különlegessége, hogy tizenegy társadalmi mozgalom több mint 1600 tiltakozási eseményét dolgozza fel megbízható és alapos kutatómunka eredményeként. Az oldal bátran ajánlható aktivistáknak, oktatóknak és kutatóknak, akik tanulni szeretnének a közelmúltbeli mozgalmak sikereiből vagy kudarcaiból.

    Kategóriák: ,
  • Kovács-Hostyánszki Anikó (szerk.): Beporzó-barát városok

    Kovács-Hostyánszki Anikó (szerk.): Beporzó-barát városok

    Tovább

    Kovács-Hostyánszki Anikó (szerk.): Beporzó-barát városok

    Hasznos részletekbe mélyedő kötet, a Beporzók a kertünkben továbbgondolása. A beporzók rövid bemutatása és a veszélyeztető tényezők felsorolása után igazi eszközöket, gyakorlati útmutatót ad a kezünkbe a hosszú távon jól működő beporzóbarát gyepek és fás területek telepítéséhez, fenntartásához. Segítséget nyújt továbbá erkélyek és kiskertek virágosításához, valamint élő- és búvóhelyek teremtéséhez a beporzók számára. Mindemellett bemutat fantasztikus kisközösségi és települési jó példákat is – itthonról és külföldről egyaránt.

  • Transzformátor Központ

    Transzformátor Központ

    Tovább

    Transzformátor Központ

    A Transzformátor a Szolidáris Gazdaság Központ közösségienergia-keltetője. Céljuk, hogy a magyar energiaátmenet igazságosan, szövetkezeti és szolidáris elvek mentén valósuljon meg. Azért dolgoznak, hogy az emberek maguk rendelkezhessenek energiatermelésük és -felhasználásuk fölött. Gyakorlati tevékenységeik közé tartozik a közösségi energiakezdeményezések szakmai támogatása, hálózatosodásuk elősegítése, érdekérvényesítés a kedvezőbb jogi és finanszírozási háttér érdekében, valamint hírek és információk közvetítése nem csak szakmai körök felé.

    Kategóriák: ,
  • Volt egyszer egy vadvízország

    Volt egyszer egy vadvízország

    Tovább

    Volt egyszer egy vadvízország

    A film egyedülálló utazás vizeink múltjába és jelenébe: a folyók történetét bemutató alkotás és természetfilm egyszerre. A Tisza mellékfolyói, a Körösök történetén keresztül mondja el, hogyan változtatta meg a szabályozás az árterek életét. Alapfilm azoknak, akiket érdekel folyóink, ártereink múltja, jelene és jövője.

    Kategóriák: ,
  • Az értelem keresése

    Az értelem keresése

    Tovább

    Az értelem keresése

    Egy új, ökologikus civilizáció fölépítésének fontos előfeltétele, hogy megkérdőjelezzük mai, válságba jutott civilizációnk néhány alapvető előfeltételezését. Ez a film éppen ezt teszi. Bruce Liptontól Vandana Shiváig kiváló embereket szólaltat meg a világ minden tájáról, akik inspiráló gondolatokat adnak számunkra.

    Rendezte: Marc de La Ménardière és Nathanaël Coste, 2015

    Kategóriák: ,
  • Jane Goodall – Douglas Abrams: A remény könyve

    Jane Goodall – Douglas Abrams: A remény könyve

    Tovább

    Jane Goodall – Douglas Abrams: A remény könyve

    A csimpánzkutatóként ismertté vált, később a természetvédelem és az ökologikus életmód egyik legnagyobb hatású szószólójává vált Jane Goodall beszélgetőkönyve. Egy olyan korban, amikor az egyre mélyülő ökológiai válság egyre többeket taszít a reménytelenségbe, Goodall igyekszik reményt adni mindenki számára. Teszi mindezt elsősorban emlékezetes történetek segítségével, melyeknek hol saját maga, hol pedig mások a főszereplői.

  • Zöld Egyenlőség podcast: Részvételi költségvetés – Hogyan döntsük el, mire fordítjuk a közpénzt?

    Zöld Egyenlőség podcast: Részvételi költségvetés – Hogyan döntsük el, mire fordítjuk a közpénzt?

    Tovább

    Zöld Egyenlőség podcast: Részvételi költségvetés – Hogyan döntsük el, mire fordítjuk a közpénzt?

    A részvételi demokrácia egyik jó eszközéről, a részvételi költségvetésről szóló beszélgetésben Kiss Gabriella, a Budapesti Corvinus Egyetem docense és Oross Dániel, az ELKH Társadalomtudományi Kutatóközpont tudományos munkatársa beszél arról, hogyan is szólhatunk bele mi magunk, állampolgárok az önkormányzatok költségvetésébe. A részvételi költségvetés példáit (melyek közt hazaiak is akadnak), elterjedtebb módszereit megismerve egy ilyen folyamat részletes menetéről, a megvalósítás feltételeiről, előnyeiről és lehetséges buktatóiról is hallhatunk.

    Kategóriák: ,
  • Zöld Egyenlőség podcast: Hogyan vegyünk részt a döntéshozatalban?

    Zöld Egyenlőség podcast: Hogyan vegyünk részt a döntéshozatalban?

    Tovább

    Zöld Egyenlőség podcast: Hogyan vegyünk részt a döntéshozatalban?

    A beszélgetés a részvételi demokrácia kérdéskörét járja körül. Kiss Gabriella, a Budapesti Corvinus Egyetem docense közérthetően magyarázza el a részvételi demokrácia alapelveit – továbbá azt, hogy miért is lenne fontos ebbe az irányba haladunk, illetve hogy miért releváns mindez az ökológiai fenntarthatóság szempontjából. Példákon keresztül hallhatjuk a már létező gyakorlatokat, előnyöket és hátrányokat.

    Kategóriák: ,