Legfrissebb linkek

Legfrissebb cselekvési tippek


Legfrissebb ajánlók

  • Transzformátor Központ

    Tovább olvasom

    Transzformátor Központ

    A Transzformátor a Szolidáris Gazdaság Központ közösségienergia-keltetője. Céljuk, hogy a magyar energiaátmenet igazságosan, szövetkezeti és szolidáris elvek mentén valósuljon meg. Azért dolgoznak, hogy az emberek maguk rendelkezhessenek energiatermelésük és -felhasználásuk fölött. Gyakorlati tevékenységeik közé tartozik a közösségi energiakezdeményezések szakmai támogatása, hálózatosodásuk elősegítése, érdekérvényesítés a kedvezőbb jogi és finanszírozási háttér érdekében, valamint hírek és információk közvetítése nem csak szakmai körök felé.

    Kategóriák: ,
  • Volt egyszer egy vadvízország

    Tovább olvasom

    Volt egyszer egy vadvízország

    A film egyedülálló utazás vizeink múltjába és jelenébe: a folyók történetét bemutató alkotás és természetfilm egyszerre. A Tisza mellékfolyói, a Körösök történetén keresztül mondja el, hogyan változtatta meg a szabályozás az árterek életét. Alapfilm azoknak, akiket érdekel folyóink, ártereink múltja, jelene és jövője.

    Kategóriák: ,
  • Az értelem keresése

    Tovább olvasom

    Az értelem keresése

    Egy új, ökologikus civilizáció fölépítésének fontos előfeltétele, hogy megkérdőjelezzük mai, válságba jutott civilizációnk néhány alapvető előfeltételezését. Ez a film éppen ezt teszi. Bruce Liptontól Vandana Shiváig kiváló embereket szólaltat meg a világ minden tájáról, akik inspiráló gondolatokat adnak számunkra.

    Rendezte: Marc de La Ménardière és Nathanaël Coste, 2015

    Kategóriák: ,
  • Jane Goodall – Douglas Abrams: A remény könyve

    Tovább olvasom

    Jane Goodall – Douglas Abrams: A remény könyve

    A csimpánzkutatóként ismertté vált, később a természetvédelem és az ökologikus életmód egyik legnagyobb hatású szószólójává vált Jane Goodall beszélgetőkönyve. Egy olyan korban, amikor az egyre mélyülő ökológiai válság egyre többeket taszít a reménytelenségbe, Goodall igyekszik reményt adni mindenki számára. Teszi mindezt elsősorban emlékezetes történetek segítségével, melyeknek hol saját maga, hol pedig mások a főszereplői.

  • Zöld Egyenlőség podcast: Részvételi költségvetés – Hogyan döntsük el, mire fordítjuk a közpénzt?

    Tovább olvasom

    Zöld Egyenlőség podcast: Részvételi költségvetés – Hogyan döntsük el, mire fordítjuk a közpénzt?

    A részvételi demokrácia egyik jó eszközéről, a részvételi költségvetésről szóló beszélgetésben Kiss Gabriella, a Budapesti Corvinus Egyetem docense és Oross Dániel, az ELKH Társadalomtudományi Kutatóközpont tudományos munkatársa beszél arról, hogyan is szólhatunk bele mi magunk, állampolgárok az önkormányzatok költségvetésébe. A részvételi költségvetés példáit (melyek közt hazaiak is akadnak), elterjedtebb módszereit megismerve egy ilyen folyamat részletes menetéről, a megvalósítás feltételeiről, előnyeiről és lehetséges buktatóiról is hallhatunk.

    Kategóriák: ,
  • Zöld Egyenlőség podcast: Hogyan vegyünk részt a döntéshozatalban?

    Tovább olvasom

    Zöld Egyenlőség podcast: Hogyan vegyünk részt a döntéshozatalban?

    A beszélgetés a részvételi demokrácia kérdéskörét járja körül. Kiss Gabriella, a Budapesti Corvinus Egyetem docense közérthetően magyarázza el a részvételi demokrácia alapelveit – továbbá azt, hogy miért is lenne fontos ebbe az irányba haladunk, illetve hogy miért releváns mindez az ökológiai fenntarthatóság szempontjából. Példákon keresztül hallhatjuk a már létező gyakorlatokat, előnyöket és hátrányokat.

    Kategóriák: ,
  • Vágvölgyi Gusztáv Pabló: Közösségi döntéshozás módjai

    Tovább olvasom

    Vágvölgyi Gusztáv Pabló: Közösségi döntéshozás módjai

    Gyakori, hogy amikor egy csapatban közösen akarnak döntést hozni, akkor a szavazás merül föl egyedüli lehetőségként. Az már előrelépés, ha szóba jön a konszenzus is mint lehetséges döntéshozatali mód. Ám jó, ha tudjuk, hogy még számos további alternatívája is van a közösségi döntéshozatalnak – ezeket foglalja össze a közösségfejlesztő szerző ebben a tanulmányában.

  • Mengyán Eszter – Helló, slow fashion! Környezettudatos ruhatár lépésről lépésre

    Tovább olvasom

    Mengyán Eszter – Helló, slow fashion! Környezettudatos ruhatár lépésről lépésre

    A Holy Duck! oldal szerkesztőjének könyve. Ahogy az alcím is mutatja, egy gyakorlati útmutató rengeteg tippel ahhoz, hogy ruháink ökológiai lábnyomát csökkenteni tudjuk — ugyanakkor a divatipar társadalmi hatásairól is esik benne szó. Hazai tervezőket, vállalkozókat is meginterjúvol a szerző. A könyv amellett, hogy sok új információval szolgál, olvasmányos, közvetlen stílusban íródott.